دلسپرده

کاسه صبر موجود است ...شیکّ و نشکن

دلسپرده

کاسه صبر موجود است ...شیکّ و نشکن

دلسپرده

کسی که بی قرار شود و عاشق خدا شود خدا برای خودش انتخاب می کند و پر...

کلمات کلیدی

⛔️حامیان خاتمی! آیا هدف وسیله را توجیه میکند؟!

چهارشنبه, ۹ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳ ب.ظ


🔵معمولاً و اکثریت قریب به اتفاق حامیان آقای محمد_خاتمی از مدعیان تقلب در انتخابات ۸۸ هستند که علی رغم محدودیت قانونی در تطهیر و مطرح کردن مجدد وی در رسانه‌ها، طی یکی دوسال اخیر تلاش زیادی در این راستا داشته اند که البته این تلاش با سکوت مقامات قضایی همراه نشد و در مواردی منجر به برخورد با نشریات متخلف گردید که این مسئله موجب گردیده است تا مطلبی در خصوص عملکرد خاتمی در این ۶_۷ ساله به عنوان مقدمه و در نهایت یک سوال کلیدی مطرح نمایم:


🔸خاتمی سالها به عنوان رهبر جریان اصلاح‌طلب معرفی شد و طی مدتی که جریان افراطی اصلاح طلب خواستند از وی عبور کنند عملاً با تشدید مواضع ضد دینی و ضدانقلابی از سوی مردم، مطرود گردیدند، به نحوی که... تا سال‌ها تمام انتخابات اعم از شواری شهرها و مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری را باختند و در انتخابات ۹۲ نیز ناچار به ائتلاف و سپس هم کنارگذاشتن نامزدشان در ائتلاف شدند.


🔸حضور خاتمی در انتخابات ۸۸ به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی تقریباً قطعی شده بود که اعلام حضور موسوی باعث شد تا خاتمی از این حضور انصراف دهد که برخی این را به مثابه گذشت وی و برخی نیز به مثابه تیزهوشی وی به منظور پرهیز از باخت در شرایطی دانستند که اولاً مردم در ادوار گذشته به رؤسای جمهور دوبار فرصت داده بودند و ثانیا عملکرد دولت نهم و محبوبیت وی قابل مشاهده بود. عدم حضور خاتمی به عنوان نامزد مانع نشد که از نامزدی موسوی حمایت نکند و به همین دلیل از چندماه قبل از انتخابات، با تشکیک کنندگان در انتخابات هم‌صدا شد و حتی در جلسه‌ای که به منظور تشکیل کمیته_صیانت_از_آرا در منزل هاشمی برگزار شد حضور یافت و در سخنرانی‌های خود نیز به تشکیک در انتخابات پرداخت و با خبری که در ساعت ۱۲:۱۰ روز ۲۴ خرداد سایت یاری_نیوز از قول او منتشر کرد، برنده شدن موسوی در انتخابات را اعلام کرد تا بعد از مصاحبه صبحگاهی عفت مرعشی دومین گام را در اعلام برد زودهنگام موسوی بردارد که این خبر با تبریک رسمی خاتمی به موسوی که در ساعت ۲۱:۶ از طریق سایت جمهوریت منتشر گردید، تکمیل شد.


🔸بعد از شعله ور شدن آتش فتنه، خاتمی تا روزها، همچنان با حضور در راهپیمایی ۲۵ خرداد و نامه به رئیس قوه قضاییه در ۲۸ خرداد و صدور بیانیه ۳۱ خرداد و اظهارات فتنه‌گرانه در جمع متهمان بازداشت شده فتنه در تاریخ ۱۰ تیر و پیشنهاد رفرانودم در ۲۹ تیر و امضای نامه تحریک‌آمیز به مراجع در ۳ مرداد و حضور در راهپیمایی ۲۷ شهریور دربین حامیان فتنه و ... تلاش کرد تا در روشن ماندن آتش فتنه کمک نماید ولی وقتی دید تمام تلاش‌های‌شان برای روشن ماندن فتنه در پس روشنگری‌های نظام و افشای ماهیت واقعی فتنه ذیل حمایتهای دشمنان خارجی بی‌فایده است، کم کم حضورش را از متن فتنه کم کرد و این چنین شد که خاتمی برخلاف موسوی و کروبی محصور نگردید.


🔸پس از کم‌رنگ شدن حضور خاتمی در صف اول فتنه، یک اقدام دیگر او به شدت مورد انتقاد بسیاری از فتنه‌گران و حامیان فتنه قرار گرفت و آن حضور پای صندوق رأی انتخابات مجلس نهم بود. عملاً خاتمی با این حضور، ادعای غیرقابل اعتماد بودن نظام را نادیده گرفت که عملا یک چرخش از اتهامات قبلی خود علیه نظام به شمار می رفت، چرا که او در انتخاباتی شرکت کرد که همان دولت، همان شورای نگهبان، همان قانون انتخابات و همان نظام آن را اجرایی، نظارت و تأیید کردند.


🔸تغییر چرخش بعدی خاتمی در یک سخنرانی بین دانشجویان بود که رسماً گفت:


من_نمیگویم_تقلب_شده_است 


که فایل صوتی این جمله منتشر گردید و پس از آن نیز در یک اظهار نظر دیگر نسبت به موسوی و برخی اقدامات وی در فتنه ۸۸ مانند خداجو خواندن هتک حرمت کنندگان به پرچم اباعبدالله سخت انتقاد کرد که این انتقاد با واکنش_تند_موسوی مواجه گردید.


♦️سوال جدی که از حامیان خاتمی می توان پرسید این است که:


اگر خاتمی آن طوری که از اول نشان داد به وجود تقلب در انتخابات اعتقاد داشته است پس چرا وقتی که احتمال پیروزیش کمرنگ شد خودش را کنار کشید؟!


اگر هم آن طوری که بعدا علام کرد به تقلب اعتقاد نداشته است پس چرا جریان اصلاحات را از افتادن به این چاه دروغ بازنداشته است؟!


چرا وقتی که آتش فتنه ۸۸ کم فروغ شد مسیرش را از سران دیگر فتنه جدا کرد؟!


چرا پس از خاموش شدن آتش فتنه تازه یادش افتاد که از اشتباهات موسوی در فتنه ۸۸ انتقاد و از اعلام متقلب بودن نظام استنکاف نماید؟!


آیا همه این موارد اعم از حمایت ها، کنار کشیدن‌ها و سپس انتقاد کردن‌ها نشان از رفتار غیراخلاقی وی برای حفظ قدرت و حتی با تمسک به ابزار دروغ، تهمت و تخریب نیست؟!


🖌 سیاوش آقاجانی  • دلسپرده

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">